• Do czego dążymy?

• Jaki stawiamy sobie cel w pracy z dziećmi i młodzieżą?

Nasz uczeń:

… komunikatywnie porozumiewa się w języku obcym. W typowych, życiowych sytuacjach codziennych swobodnie wyraża się w języku obcym, jest świadomym, młodym Europejczykiem.

... jest bezpieczny w sieci. Świadomie korzysta z nowoczesnych zdobyczy nauki i techniki, rozpoznaje zagrożenia sieciowe,  korzysta z internetu i urządzeń elektronicznych w sposób rozsądny i zgodny z prawem

... dobrze zna swoje najbliższe otoczenie: dom i szkołę. Lubi szkołę i na ogół chętnie się uczy. Sprawnie posługuje się zdobywaną wiedzą w życiu codziennym. Formułuje pytania i poszukuje na nie odpowiedzi. W swoim zachowaniu prezentuje pogodę ducha.

… jest aktywny. Lubi ruch i chętnie uprawia sport w najróżniejszych jego odmianach. Chętnie podejmuje próby ekspresji artystycznej: na miarę swoich możliwości śpiew, rysuje, maluje, lepi i klei.

… jest ciekawy świata. Chętnie korzysta z poznanych źródeł wiedzy i obserwuje zjawiska zachodzące w najbliższym otoczeniu. Potrafi wyciągnąć proste wnioski obserwacji. Czuje potrzebę kontaktu z przyrodą.

… jest odpowiedzialny. Wykazuje gotowość przewidywania skutków swoich działań. Potrafi odstąpić od działania, przewidując jego negatywne skutki. Rozumie potrzebę ponoszenia konsekwencji swoich działań.

… jest otwarty. Łatwo nawiązuje kontakt z innymi dziećmi oraz z dorosłymi. Przyjmuje uwagi oraz sugestie w związku z popełnionymi błędami. Jest gotów podejmować działania w sposób planowy. Akceptuje ograniczenia swoich możliwości wynikające z jego wieku. Umie prezentować własne zdanie i słychać opinii innych. Nawiązuje przyjazne kontakty z innymi ludźmi, współdziała z innymi.

… jest prawy. Stosuje się do norm obowiązujących w jego otoczeniu. Rozróżnia zachowania złe i dobre, wie, że należy dobrze postępować.

… jest rozważny. Szanuje zasady bezpieczeństwa i higieny. Potrafi je stosować w swoich codziennych czynnościach.