• SZKOLNE JASEŁKA 2023

• 13 grudnia w naszej szkole odbyło sie przedstawienie jasełkowe połączone z koncertem kolęd.Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości,zadumy i refleksji. Po jasełkach przyszedł czas na kolędowanie. Każda klasa zaprezentowała kolędę, pastorałkę lub taniec. Nie zabrakło także występów uczniów, ktorzy grali na gitarze i skrzypcach. Uczniowie i nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczne jasełka i koncert były dla wszystkich sposobnością wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

• GNIEZNO 2023

• 15 grudnia uczniowie klasy 4, 5, 6, i 7 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Gniezna. Pierwszym etapem podrozy bylo zwiedzanie Fabryki Bombek "Kadpol". Uczniowie zapoznali sie z procesem powstawania bombek choinkowych. Zwiedzali poszczegolne dzialy produkcji bombek jak: dmuchalnia szkła, srebrzalnia, lakiernia i dekoratornia. Podpatrzyli jak kulki nabierają pieknych barw oraz jak nanosi sie na bombki dekoracyjne wzory, co sprawilo iż każda bombka była wyjatkowa. Nastepnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach,gdzie wykonali swoje pamiatkowe bombki.Na koniec wycieczki wszyscy udali sie do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu światecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Na zakończenie kazdy otrzymał przepięknie udekorowaną bombkę z własnym imieniem. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać nam będą błyszczące w świetle choinki bombki. Drugim etapem wycieczki bylo zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, w ktorej spoczywają szczątki Św.Wojciecha. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia katedry od wewnatrz oraz wysluchać historii mającej niekiedy ponad tysiąc lat.Katedra Gnieźnieńska była świadkiem koronacji królów,a pierwszym koronowanym królem w Gnieźnie był Bolesław Chrobry. Obejrzeliśmy także Drzwi Gnieźnieńskie, ktore przedstawiaja sceny z żywota Świętego Wojciecha. Zadowoleni i nieco zapewne zmęczeni uczniowie powrócili szczęśliwie do Michala.

• Kiedy młodość spotyka doświadczenie

• 13 grudnia uczniowie klasy 6a mieli zaszczyt uczestniczyc w spotkaniu,na ktore zostali zaproszeni przez Klub Seniora w Michalu.Podczas wizyty uczniowie rozmawiali o tym co to znaczy pomagac oraz jak sami pomagaja w domu.Ogladali prezentacje jak kiedys spedzano wolny czas,jak wygladaly sale lekcyjne i przybory szkolne. Nastepnie seniorzy przygotowali mnostwo zabaw i konkursów z nagrodami,ktore sfinansowal Gops.Byla takze slodka kawiarenka z pysznosciami.Na zakonczenie uczniowie wspolnie z seniorami kleili łańcuch,który ozdobil klub.Miła i świateczna atmosfera podczas spotkania udzieliła sie wszystkim,a uczniowie obdarowani podarkami,szcześliwi wrócili do szkoły.Miedzypokoleniowe spotkanie można uznac za udane.

• KONCERT W GOKSIR GÓRNA GRUPA

• W pięknym kolędowym nastroju odbył się dziś konkurs Kolęd w GOKSIR w Górnej Grupie. Nasi uczniowie pięknie reprezentowali wybrane utwory. Klasa pierwsza otrzymała wyróżnienie, Pola Wiśniewska zdobyła w swojej kategorii 1 miejsce, natomiast uczennice klasy 2 : Nikola Belka  zajęła 3, a Pola miejsce 1 🏆

• Hej kolęda, kolęda!

• W pięknym kolędowym nastroju odbył się dziś konkurs Kolęd w GOKSIR w Górnej Grupie. Nasi uczniowie pięknie reprezentowali wybrane utwory. Klasa pierwsza otrzymała wyróżnienie, Pola Wiśniewska zdobyła w swojej kategorii 1 miejsce, natomiast uczennice klasy 2 : Nikola Belka zajęła 3, a Pola miejsce 1

• MIKOŁAJKI W KLASIE 2

• Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów?  Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony prezent. I w tym roku w klasie  II  odbyły się  klasowe mikołajki. Każdy z uczniów  otrzymał  prezent "niespodziankę". Wszyscy byli zadowoleni  i szczęśliwi.  Spotkanie przyniosło wiele radości, z uśmiechami na twarzach otwieraliśmy prezenty. To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień !

• NASZE SZKOLNE TALENTY - KINGA GIBAS   VI   KLASA
          • NASZE SZKOLNE TALENTY - KINGA GIBAS VI KLASA

• Dziś przedstawiamy nasze szkolne talenty - Kinga Gibas - uczennica klasy szóstej, miłośniczka koni, pasjonatka jazdy konnej i nie tylko. W wolnym czsie uwelbia spełniać się graficznie - szkicuje, rysuje, maluje - konie.

Gratulujemy pasji i zainteresowań ;)

• Rachmistrz SPMichale - I etap

• W I etapie szkolego turnieju matematycznego Rachmistrz SPMichale I miejsce zdobył Jakub Skorczewski z 7 klasy, II miejsce Dagmara Smeja z 7 klasy , III miejsce Hubert Bartczak z klasy 5. Serdecznie gratulujemy i czekamy na II etap matematycznyj rywalizacji.

• Sukces akcji "Kasztany i żołędzie zbieramy , zimą leśnym zwierzętom je damy"

Tegoroczna zbiórka kasztanów i żołedzi dla Nadleśnictwa Dąbrowa zkończyła się sukcesem i podziekowaniem dla uczestników. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i przyjaciołom szkoły! Dzięki Wam zima dla zwierząt będzie przyjaźniejsza!